5 schopností, ktoré musí mať dobrý SEO-konzultant

Ak túžite zvýšiť návštevnosť svojho webu, riešením je využiť služby profesionálneho SEO-konzultanta. Ako ale vybrať toho správneho, aby vaše investované peniaze priniesli reálne výsledky? Kvalitný SEO-konzultant by mal disponovať týmito schopnosťami.

  1. Má skúsenosti

Pri hľadaní odborníka na webe narazíte na množstvo SEO-konzultantov. Najlepšie je však zvoliť si toho, ktorý má množstvo skúseností. V podstate každý sa totiž môže vyhlasovať za SEO odborníka. Avšak len ten, čo má skúsenosti, sa dokáže pozrieť na váš web a vie, čo bude fungovať. Začínajúci SEO-konzultant spravidla používa rovnaké stratégie pre všetky weby. Avšak každý web potrebuje svoju vlastnú SEO stratégiu. Hľadajte teda konzultanta, ktorý vám vie poskytnúť referencie a presvedčí vás tak, že svoju prácu robí dobre.

  1. Ovláda kompletnú problematiku SEO

Kvalitný SEO-konzultant musí ovládať technickú stránku veci, teda dokáže riešiť aj spôsob kódovania a programovania vášho webu. Musí sa vyznať tak v on-page optimalizácii, čiže optimalizácii obsahu stránky, ako aj v off-page optimalizácii, čiže napríklad v budovaní spätných odkazov.

  1. Neustále sa vzdeláva

A to nielen v oblasti SEO – optimalizácie pre vyhľadávače. Dobrý SEO-konzultant sa zaujíma aj o iné oblasti marketingu. Sleduje všetky novinky, číta články, navštevuje prednášky… jednoducho nestojí na jednom mieste, ale svoje vedomosti neustále rozširuje.

  1. Komunikuje

Ak chce SEO-konzultant urobiť svoju prácu dobre, musí s vami, ako objednávateľom, komunikovať. Zaujíma sa o váš web a fungovanie vašej spoločnosti. Chce pochopiť vaše potreby a očakávania  a samozrejme, naplniť ich. Tie následne musí zrozumiteľne pretlmočiť svojmu kreatívnemu tímu, teda napríklad copywriterom, ktorí budú pracovať na obsahu vášho webu. Komunikatívnosť je teda pre SEO-konzultanta naozaj rozhodujúcou vlastnosťou.

  1. Je zanietený a nevzdáva sa

Ideálne je, ak nájdete niekoho naozaj zanieteného, komu záleží na tom, aby vaša spoločnosť dosiahla svoje ciele. Taký SEO-konzultant dokáže nájsť vhodné riešenia na akékoľvek prekážky, ktoré sa mu pri práci postavia do cesty.

SEO-konzultant s týmito schopnosťami urobí všetko pre to, aby váš web oslovil cieľovú skupinu a aby sa jeho návštevnosť neustále zvyšovala.